Sport

Arabia Saudite do t'i paguajë Neymar 430 mijë paund për çdo postim në Instagram që promovon shtëpinë e tij të re

Shkruar nga Liberale

Neymar thuhet se do të përfitojë nga një sërë bonusesh fitimprurëse, pas përfundimit të transferimit të tij prej 78 milionë stërlinash në Al-Hilal në Ligën Pro Saudite.

Ylli brazilian pritet të nënshkruajë një kontratë dyvjeçare dhe iu nënshtrua testeve mjekësore të hënën përpara marrëveshjes që "Mail Sport" raporton se do të fitojë 130 milionë paund në vit.

Sipas "FootMercato", e mbështjellë në atë shumë marramendëse është një bonus prej 70,000 paund për çdo fitore që gëzon ekipi me bazë në Riad, 430,000 paund për çdo postim ose histori që ai vendos në mediat e tij sociale që promovon Arabinë Saudite, si dhe një aeroplan privat dhe një shtëpi luksoze, e pajisur me punonjës dhe staf mbështetës.

Ka qenë një kthesë e jashtëzakonshme për 31-vjeçarin pas javëve të spekulimeve që e lidhin atë me një rikthim përrallor në Barcelonë, ku ai ishte pjesë e treshes shkatërruese sulmuese së bashku me Luis Suarez dhe Lionel Messi./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH