Aktualitet

Apeli liron nga burgu mjekun Edvin Prifti

               Publikuar në : 16:16 - 02/03/21 liberale

Apeli ka lënë të lirë mjekun e QSUT, Edvin Prifti, i cili u arrestua në muajin shkurt për shumën e parave që iu gjet në banesë.

SPAK i gjeti mjekut Edvin Prifti në banesë dhe në zyrë 250 mijë euro, si dhe 160 milionë lekë.

Ndërkohë, Gjykata e Posaçme e Apelit nuk ka ndryshuar masën arrest me burg për gjyqtaren e pezulluar të Krujës, Enkeleda Hoxha, avokatin Aldo Tabaku, kryesekretaren Manuela Mallkuçi dhe 7 personave të tjerë të akuzuar për “korrupsion”.

Të dyshuarit kundërshtuan masën “arrest në burg” caktuar në shkallën e parë.

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back