Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Apel qeverisë për korrupsionin

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Apel qeverisë për korrupsionin

Ambasadorja amerikane iu drejtua qeverisë shqiptare për marrjen e masave të vërteta, që e bëjnë vendin më të drejtë, më të fortë e më të pasur.

Yuri Kim tha se udhëheqësit shqiptar duhet të dalin nga zakonet e së kaluarës komuniste dhe se ShBA e merr seriozisht korrupsionin, si pjesë e interesit kombëtar.

Për ShBA, biznesi, demokracia dhe Reforma në Drejtësi mbeten ende prioritete, theksoi diplomatja.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH