Aktualitet

Anti KÇK/ Rama kërcënon socialistët: Nëse s'votoni, do përjashtoheni

Shkruar nga Liberale
Anti KÇK/ Rama kërcënon socialistët: Nëse

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur socialistët ditën e sotme, ku ju ka prezantuar paketën “Anti KÇK”, teksa ka kërkuar mbështetjen e gjithë grupit parlamentar të PS.

Madje, ai nuk ka kuersyer as kërcënimet ndajt tyre, duke ju thënë se nëse nuk e votojnë, atëherë janë të ‘përjashtuar nga grupi parlamentar i PS’.

“Unë kërkoj mbështetjen pa kushte të gjithë grupit parlamentar për ligjin special dhe paketën kundër KÇK pa kushte. Kush nuk e voton këtë paketë është i përjashtuar nga grupi parlamentar i PS”, deklaroi kryeministri Rama./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH