Aktualitet

Ankimimet për Vlorën/ Kolegji Zgjedhor rrëzon sërish opozitën

Shkruar nga Liberale
Ankimimet për Vlorën/ Kolegji Zgjedhor rrëzon sërish

Pas Gjirokastrës, Kolegji Zgjedhor ka marrë vendimin edhe për Vlorën. Sipas tij, zgjedhjet janë të vlefshme dhe nuk do të ketë ripërsëritje.

Në këtë mënyrë, anëtarët e Kolegjit kanë rrëzuar të gjitha ankimimet e Partisë Demokratike dhe LSI-së për marrje informacionesh shtesë dhe përsëritje të zgjedhjeve.

Kolegji Zgjedhor i konsideron këto ankime të pambështetura në prova dhe ligj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH