Sociale

Ankesa e një qytetari: Harxhova 2 mijë euro për 5 ditë pushime në Spille

Shkruar nga Liberale
Ankesa e një qytetari: Harxhova 2 mijë euro për 5 ditë

Edhe pse sezoni ka nisur jo të gjithë kanë mundësi financiare dhe pune të bëjnë pushime.

Një qytetar është shprehur se vjet ka bërë pushime në Spille dhe për 5 ditë ka harxhuar 2 mijë euro, ose gati sa tre herë paga mesatare mujore në Shqipëri.

Ai shtoi se këtë vit çmimet janë shtrenjtuar dhe se nuk e di nëse do të bëjë pushime dhe për shkak të punës.

“Vjet i kam bërë pushimet në Spille dhe më shkuan 2 mijë euro për 5 ditë. Këtë vit është më shtrenjtë”- tha ai në një intervistë për emisionin “Summer Cube’, në Euronews Albania.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH