Sport

Anglia 5, Kosova 3. Vedat Muriqi shënon penalltinë

               Publikuar në : 22:05 - 10/09/19 R Liberale

Kjo ndeshje ka qenë plot gola dhe emocion që në minutat e para. Kosova ka shënuar golin e tretë me Vedat Muriqnin dhe atë të dytë me Valon Berishën sërish. Sancho shënoi golin e katërt në minutën e 45-të dhe të pestin vetëm 1 minutë më pas.

Në minutën e 38-të Anglia thelloi avantazhin në 3-1, me një autogol nga kosovari Vojvoda.

Kane e nxori Anglinë nga telashet duke shënuar golin e dytë në minutën e 19-të.

Berisha shënoi për Kosovën që në minutën e parë, dhe Anglia u përgjigj në minutën e tetë duke barazuar me Sterling.

(Visited 93 times, 1 visits today)

Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *