Aktualitet

Angli/ 5 studentë ndërrojnë jetë në rrethana misterioze, dyshimet e para

Shkruar nga Liberale
Angli/ 5 studentë ndërrojnë jetë në rrethana

Në universitetin e famshëm të Kembrixhit në Britaninë e Madhe po ndodhin një seri vdekjesh të studentëve, ku në rrethana misterioze ka bërë që autoritete e institucionit arsimor dhe shërbimet e britanike të nisin një hetim zyrtar për të përcaktuar rrethanat e sakta të vdekjeve të të rinjve.

Sipas raportimeve rasti i fundit kishte të bënte me vetëvrasje ku ekspertët argumentojnë se vetëvrasja mund të jetë shkaku i vdekjeve misterioze të studentëve.

“Është shumë e dhimbshme për të gjithë universitetin. Pesë vdekje studentësh që nga marsi, është tragjike”, tha profesori dhe ekzekutivi i institucionit arsimor, Graham Virgo.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH