Aktualitet

Anëtari i 4-t i Gjykatës së Lartë, ja çfarë i kërkon Meta KLGJ-së

Shkruar nga Liberale
Anëtari i 4-t i Gjykatës së Lartë, ja çfarë i

Presidenti Ilir Metaka kërkuar informacion për zgjedhjen e anëtarit të katër të Gjykatës së Lartë, nga radhët e jo gjyqtarëve.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetarja e "News 24", Klodiana Lala e cila theksoi se shkresa në fjalë është firmosur nga sekretarja e Presidencës.

Kujtojmë se më 10 mars, KLGJ njoftoi Metën se po kryente procedurat dhe se ato do të përfundonin për pak javë, dhe me zgjedhjen e anëtarit të katërt në Gjykatën e Lartë, automatikisht Ardian Dvorani duhet të largohej nga detyra e tij.

Burimi: News 24

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH