Aktualitet

Ambasadorja Kim nga Shkodra: Përshëndes arrestimet me urdhër të SPAK

Shkruar nga Liberale
Ambasadorja Kim nga Shkodra: Përshëndes arrestimet me urdhër

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka folur nga Shkodra për operacionin “Starova”, që çoi në pranga tre persona.

Yuri Kim ka përshëndetur arrestimet me urdhër të SPAK por ka folur dhe për persona që po pengojnë punën e tyre.

“Shpresoj që SPAK të funksionojë plotësisht. Kemi parë disa që po i pengojnë SPAK në punën e tyre. SPAK duhet të qëndrojë fort për të vijuar punën”, deklaroi ambasadorja Kim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH