Aktualitet

Ambasadorja Hajdaraga: Gjendja e kryepeshkopit Anastas e qëndrueshme

               Publikuar në : 11:59 - 20/11/20 liberale

I shtruar prej 9 ditësh në spitalin Evangelismos në Athinë për shkak të infektimit nga koronavirusi, kryepeshkopi i Tiranës-Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, Anastas është në gjendje të qëndrueshme.

Kështu bën të ditur ambasadorja shqiptare në Greqi Luela Hajdaraga, e cila vijon interesimin e vazhdueshëm për gjendjen e kreut të Kishës Ortodokse shqiptare.

Kryepeshkopi Anastas vijon kurimin dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve të spitalit grek.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back