Aktualitet

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rezulton pozitive me COVID-19

Shkruar nga Liberale
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rezulton pozitive me COVID-19

Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka rezultuar pozitive me COVID-19. Lajmin e ka dhënë vetë ajo përmes një postimi në “Twitter”. Ndonjëse nuk jep detaje për simptomat apo gjendjen e saj, diplomatja amerikane shkruan se do të vijojë detyrat e saj dhe do të vetëizolohet në shtëpi për ditën në vijim.

“Miq, doja t’ju njoftoja se jam rezultuar pozitive për COVID-19. Unë do të vazhdoj të kryej detyrat e mia ndërsa do vetë-izolohem në shtëpi për ditët në vijim. Faleminderit për urimet tuaja dhe ju lutemi qëndroni vigjilentë për shëndetin tuaj!”, shkruan ambasadorja amerikane.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH