Aktualitet

Ambasadorja e SHBA, mesazh klasës politike: Mjaft më me lojëra...

Shkruar nga Liberale
Ambasadorja e SHBA, mesazh klasës politike: Mjaft më me lojëra...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim duke mbërritur në KPA tha për mediat se nuk duhet të vazhdohet më me lojëra, ndërsa u shpreh se reforma në drejtësi dhe reforma zgjedhore janë të domosdoshme që Shqipëria të mund të hyjë në familjen e madhe europiane.

“Ne duam që Shqipëria të jetë një aleat i fortë i SHBA dhe duam që të jeni pjesë e familjes europiane. Reforma Zgjedhore dhe reforma në drejtësi janë të domosdoshme. Mjaft më me lojëra.

Është koha të realiohet reforma zgjedhore dhe ajo në drejtësi, sic drejteuesit i kanë drejtuar popullit shqiptar, ashtu sikundër populli shqiptar pret”, u shpreh Kim. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH