Aktualitet

Ambasadorja e SHBA mbështet deklaratën e Ipeshkve: Mesazh i fuqishëm

Shkruar nga Liberale
Ambasadorja e SHBA mbështet deklaratën e Ipeshkve: Mesazh i

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim mbështet deklaratën e Ipeshkve katolikë për shitblerjen e votës, një çështje e shumëpërfolur dhe e nxehtë në aktualitetin politik.

Ambasadorja e SHBA e cilëson deklaratën e tyre një mesazh të fuqishëm.

“Mesazhi i fuqishëm i Ipeshkve katolikë: ‘Shitblerja e votës është plagë e madhe! Kush e shet votën ka shitur dinjitetin e vet & atë të familjes. Kush e blen votën duke përfituar nga varfëria e votuesve nuk është i denjë të ulet në detyrën për të cilën kërkon", shkruan ambasadorja Yuri Kim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH