Aktualitet

Ambasadorët Kim dhe Soreca takojnë anëtarët e rinj të Kushtetueses

Shkruar nga Liberale
Ambasadorët Kim dhe Soreca takojnë anëtarët e rinj të

Ambasadorët e SHBA dhe BE në Shqipëri, Yuri Kim dhe Luigi Soreca kanë takuar anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese.

Ky takim vjen vetëm pak javë pasi Gjykata Kushtetuese u bë funksionale brenda vitit që lamë pas 2020, me anëtarët e rinj Altin Binaj, Përparim Kalo dhe Sonila Bejtja.

Ndërkohë momentalisht GJK ka 7 anëtarë pasi më parë pjesë e institucionit ishin edhe Vitore Tusha që është kryetare në detyrë, Elsa Toska, Marsida Xhaferllari dhe Fiona Papajorgji.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH