Aktualitet

"Ambasadorët caktojnë kufijtë", në Gazetën Liberale sot

Shkruar nga Liberale
"Ambasadorët caktojnë kufijtë", në Gazetën

Nëntë orë negociata mes anëtarëve të Këshillit Politik dhe ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe nuk prodhojnë marrëveshje për Reformën Zgjedhore.

Sot mund të jetë afati i fundit për një Kod Zgjedhor me konsensus, ndërsa ambasadorët shprehen se për çdo pikë përtej rekomandimeve të OSBE/ODHIR që nuk arrihet konsensus, partitë do të duhet të tërhiqen.

Këto dhe shumë të tjera do t'i lexoni në Gazetën Liberale në print sot. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH