Aktualitet

Ambasada gjermane: Korrupsioni, një nga pengesat më të mëdha të zhvillimit në të gjithë botën

               Publikuar në : 11:03 - 09/12/21 ro ot

Ambasada gjermane në Tiranë ka dhënë një mesazh në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit. Ambasada thekson se korrupsioni është një nga pengesat më të mëdha të zhvillimit në të gjithë botën dhe nuk ka vend në shoqëritë tona.

“🇦🇱 I Sot është Dita Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit ✊
Më 9 dhjetor 2003, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi Konventën kundër Korrupsionit dhe e shpalli këtë ditë “Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit”. Korrupsioni është një nga pengesat më të mëdha të zhvillimit në të gjithë botën. Prej tij shpërdorohen para publike dhe pengohet zhvillimi i qëndrueshëm dhe i drejtë ekonomik. Mesazhi ynë është i qartë: Korrupsioni nuk ka vend në shoqëritë tona. Ne jemi #BashkeKunderKorrupsionit!”, deklaron ambasada e Gjermanisë në Tiranë.


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back