Aktualitet

Ambasada e SHBA thirrje politikës: Të ngrihet sa më parë Kushtetuesja

               Publikuar në : 18:52 - 12/05/20 liberale

Ambasada e SHBA në Tiranë, i bëhet apel liderëve politikë për ngritjen sa më shpejt të Gjykatës Kushtetuese dhe që të tregojnë vendosmëri në këtë drejtim, pasi qytetarët nuk kanë pse presin më.

“Është bërë progress me Reformën në drejtësi, por ende duhet punë. Eshtë koha që liderët politikë të tregojnë vendosmëri për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Qytetarët nuk kanë pse të presin më”, shkruan ambasada në një postim në Twitter. /Gazeta Liberale

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back