Aktualitet

Ambasada e SHBA jep lajmin e rëndësishëm

               Publikuar në : 10:26 - 01/07/19 V Liberale

Ambasada amerikane njofton në “Facebook” se një park që përdoret për aktivitete të paligjshme për substanca narkotike, është shndërruar në një hapësirë të bukur për komunitetin në Shkodër.

Ambasada publikon foto të parkut, si ka qenë dhe si është bërë tani.

“🇦🇱️ | Me mbështetjen e Byrosë për Çështjet Ndërkombëtare të Zbatimit të Ligjit dhe Luftës ndaj Drogës të Departamentit të Shtetit, Koalicioni Kundër Drogës në Shkodër dhe YëCA Albania shndërruan një park lokal i cili më parë përdorej për aktivitete të paligjshme për substance narkotike, në një hapësirë të bukur për komunitetin. Shumë urime për koalicionin e Shkodrës mbi përpjekjet e tyre për të ndalur përdorimin e paligjshëm të drogës dhe për investimin e tyre në komunitet”, shkruhet në faqen e ambasadës./Gazeta Liberale

Publiée par U.S. Embassy-Tirana sur Lundi 1 juillet 2019

(Visited 1 909 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *