Aktualitet

Ambasada britanike: Të shqetësuar nga humbja e dialogut mbi Teatrin

Shkruar nga Liberale
Ambasada britanike: Të shqetësuar nga humbja e dialogut mbi Teatrin

Ambasada britanike në Tiranë ka reaguar përmes një postimi në facebook, pas aksionit të sotëm për shembjen e Teatrit Kombëtar.

 “Thellësisht të shqetësuar nga mundësitë e humbura për dialog mbi ndërtesën e Teatrit Kombëtar dhe episodet e dhunës në #Shqipëri. Mbështesim të drejtën demokratike për të protestuar dhe u bëjmë thirrje të gjithë të përfshirëve të garantojnë që të jenë paqësorë. Dhuna cënon parimet themelore të demokracisë.”- thuhet në postimin e ambasadës amerikane.

 

https://twitter.com/UKinAlbania/status/1261967966570242048?s=09&fbclid=IwAR1K-RC4nu12jfjzTodLYDCvSfxC8O2gMfj0HQAnMSv5AdFIFa5kY8M-X7o

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH