Showbiz

Amazon po ofron një milion dollarë për këdo që mund të filmojë një alien

Shkruar nga Liberale
Amazon po ofron një milion dollarë për këdo që mund

Nëse një jashtëtokësor kalon nga dera juaj e përparme, ju mund të fitoni një milion dollarë. Amazon ka nisur konkursin "Ring's Million Dollar Search for Extraterrestrials", një konkurs çmimesh për të kapur pamjet e alienëve. Së pari ju duhet të keni një zile dere Amazon Ring, dhe më pas të kaloni orë e orë të tëra të gjuetisë së filmimeve për fenomene paranormale.

"Për gati 100 vjet, shkencëtarët, ekspertët dhe pronarët e shtëpive kanë ndarë histori dhe videoklipe të pamjeve jashtëtokësore, me pamje dhe prova të reja që demonstrojnë ekzistencën e jetës përtej atmosferës së Tokës, ekziston mundësia që aktiviteti jashtëtokësor mund të ndodhë siç duhet, jashtë derës tuaj të përparme", shpjegoi Ring.

Klientët që përgjojnë pamjet e një UFO-je përpara uljes do të duhet të dërgojnë klipin e regjistruar nga Ring në Amazon dhe produkti do të analizohet nga një "ekspert i hapësirës dhe jashtëtokësorëve" nëse plotëson "kriteret për vërtetimin shkencor të një forme jete jashtëtokësore".

Amazon shpjegoi gjithashtu se ka një çmim më të vogël për këdo që arrin të krijojë një film të rremë: “Na trego kostumet, aksesorët, grimin, rekuizitat ose mjete të tjera artificiale jashtëtokësore dhe mund të fitosh një kupon dhuratë Amazon 500 dollarë për krijimtarinë tuaj të jashtëzakonshme”, sqaroi kompania, duke nënvizuar se keni kohë deri më 3 nëntor për të marrë pjesë në konkurs.

Tani, iniciativa është padyshim një strategji reklamimi që mbështet para së gjithash interesin e ripërtërirë për UFO-t.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH