Aktualitet

Alvin Berisha pas operacionit, ja fotot e publikuara nga infermierja

               Publikuar në : 19:59 - 21/12/19 liberale

Alvin Berisha, vogëlushi 11-vjeçar, i cili u shpëtua nga kampi Al Hol në Siri i është nënshtruar operacionit për të përmirësuar gjendjen e tij shëndetësore.

Infermierja që e kuroi atë fillimisht në  kamp pas plagosjes ka publikuar disa foto të Alvinit.

“Në rrugën tonë për të parë fëmijët tanë të tjerë për Krishtlindje, dhe marrim një telefonatë nga Madeline Hayes, Alvin dhe Afrim Berisha. Më poshtë është një fotografi që Madeline e mori atë në kampin e refugjatëve në Siri, në maj. Të tjerët janë sot në Itali. Ai është i sigurt dhe i lumtur me babanë e tij”, shkruan Janis Jackson Hayes në Facebook.

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back