Showbiz

Alketa iu përgjigjet kritikëve: S’jam vajza kukull, që përplas...

Shkruar nga Liberale
Alketa iu përgjigjet kritikëve: S’jam vajza kukull, që

Preszantuesja e Festivalit të 58 të RTSH ka reaguar pas kritikave të shumta që ka marrë në rrjetet dhe mediat sociale.

Vazhdimisht ajo ka postuar ditën e djeshme shfajësime për fituesin, duke ia lënë përgjegjësinë jurisë që u zgjodh nga RTSH.

Ndër të tjera, ajo ka shfajësuar edhe veten për faktin që nuk bëri vetëm prezantuesen, por edhe këngëtaren.

"Me krenari mund te them qe, Po ishte dhe pak Recitali Im sepse une nuk jam stereotip i Vajzes Kukull qe ska cte beje pervecese te perplase qerpiket ne skene!", shkruan ajo.

Mesazhi i Alketa Vejsiut

Keto kane qene nder ditet me te bukura te jetes time ne ekran!

Mund te kisha bere disa gjera me mire! Disa gjera mund te kishin shkuar me mire!

Gjithmone ka hapsira per me mire! Por kam e kam marre ate kenaqesi te madhe ne nje fraze te perseritur disa here; “Solle nje fryme te re ne kete Festival”!

Ky ishte Festivali i Shqiptarve, por ne kete edicion ishte edhe pak Festivali Im, ai qe ideova dhe drejtova me nje skuader te papare profesionistesh me aq shume dashuri!

Ne qe dalim ne ekran marrim kenaqesite, por edhe goditjet!

Thjesht kam arritur ne nje stad qe ne keto momente lumturie askush te mos me lendoje dot kaq thjeshte!

Kam qene dhe do te mbetem parimore dhe do luftoj fort per vlerat permes modelit tim!

Kete pune se bej per cmime, trofe brohoritje, e bej sepse zemra me drejton tek gjerat qe fort dua!

Thembren e Akilit se prekni dot! Prezantimi mund te kishte ca gjera me mire, But I Did it! Ne menyren me origjinale dhe te sinqerte. Dhe u argetova shume!

Po, ndersa une realizoja endrren per te cilen kam punuar 20 vjet rresht, disa parazit dixhital kruanin koken per te gjetur ndonje fraze qe do mund te me c’orientonte! Nuk ja dolet dot!

Une nuk deliroj, por jam entuziaste!

I kam kembet e vendosura fort ne toke, por jam konfidente!

Jam e thjeshte, por nuk lejoj askend te kuotoje punen time!

Jam e drejte dhe me integritet dhe nuk merrem me individet por me parimet!

Jam ketu ku jam sepse e meritoj!

Dhe sme intereson mendimi i atyre qe s’duan ta shohin progresin!

Festivali suksesin dhe punen e te gjitheve e tregoi me rezultat!

Nuk mund te rri pa ju shprehur mirnjohjen time te thelle, perunjesine perpara publikut i cili me ka ngjitur ketu!

Me krenari mund te them qe, Po ishte dhe pak Recitali Im sepse une nuk jam stereotip i Vajzes Kukull qe ska cte beje pervecese te perplase qerpiket ne skene!

Ne pritje te realizimit te nje endrre te madhe…

Deri atehere le te shpresojme qe qielli do te jete i paster dhe me yje si kjo mbremje sonte ne Tirane❤️./Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH