Life Style

Alketa fajësoi jurinë, reagon Petro: S’mund t’ju thotë njerëzve…

               Publikuar në : 09:08 - 25/12/19 liberale

Rita Petro, anëtare e jurisë së Festivalit të 58 të RTSH-së ka kritikuar prezantuesen  ekëtij festivali, Alketa Vejsiu.

E ftuar në emisionin “Provokacija”, ajo ka thënë se Vejsiu tregoi hapur pëlqimin e saj për Elvana Gjatën, ndërsa fajin ia hodhi jurisë, duke e ndarë njëlloj siç ndodh me klanet politike.

“Një nga organizatoret doli hapur dhe bëri edhe dallimin mes jurisë vendase dhe jurisë së huaj dhe mendoj se kjo ngjalli një pakënaqësi shumë të madhe edhe pse u dhanë votat. Votat shumë mirë se ne nuk i kishim të fshehta, por kjo na ndau në dy pjesë siç jemi zakon në politikë PD-PS. Kështu u nda edhe kjo, njëri majtas dhe tjetri djathtas. Pse ia nuk ia dhatë Elvanës dhe ia dhatë Arilenës… Nuk ka të drejtë një dhe të krijojë tek njerëzit dhe t’u thotë njerëzve që këta e kanë fajin ju merruni me këto. Ajo nuk shkonte fare. Megjithatë punë e saj”, tha Petro./Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back