Aktualitet

Alibeaj takohet me ambasadorët e SHBA-ve, BE-së dhe OSBE-së për 33 bashkitë e reja

Shkruar nga Liberale
Alibeaj takohet me ambasadorët e SHBA-ve, BE-së dhe OSBE-së

Vetëm pak orë pasi dorëzoi draftin me kërkesën për shtimin e 33 bashkive të reja, Enkelejd Alibeaj u takua me ambasadorët e vendeve partnere në Shqipëri.

Alibeaj dhe disa deputetë të PD u takuan në kryesinë e Kuvendit me ambasadoren e SHBA, BE dhe OSBE për të diskutuar në lidhje me Reformën Territoriale.

Më pas Alibeaj do të mbledhë grupin parlamentar të PD ku pritet të miratohet projektligji i reformës territoriale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH