Globi

Albin Kurti ka në bankë vetëm 529 euro

Shkruar nga Liberale
Albin Kurti ka në bankë vetëm 529 euro

Në mesin e shumë zyrtarëve të lartë publikë, pasurinë e tij e ka deklaruar edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Në formularët e Agjencisë Kundër Korrupsionit, Kurti ka deklaruar se ka në bankë vetëm 529 euro e 26 cent.

Ndërkaq bashkëshortja e tij i ka 10 mijë euro në bankën DNB në Norvegji.

I pari i Qeverisë ka deklaruar po ashtu edhe detyrimet që ka dhe të ardhurat që merr ai dhe bashkëshortja gjatë një muaji.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH