Globi

Alarm për bombë pranë kolegjit

Shkruar nga Liberale
Alarm për bombë pranë kolegjit

Një alarm për bombë pranë një kolegji në Britani vuri në lëvizje autoritetet e policisë.

Nga hetimet paraprake policia deklaroi se një çantë e lënë pranë një biznesi ishte shkaku i këtij alarmi.

Pas verifikimeve të forcave xhenerike dhe të qenve të trajnuar rezultoi se ishte alarm fals.

Një dëshmitar okular deklaroi se dy godina u evakuuan menjëherë pas alarmit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH