Aktualitet

Përdhunim... dhe dy akuza të tjera, producenti i njohur dënohet me 16 vite burg

Shkruar nga Liberale
Përdhunim... dhe dy akuza të tjera, producenti i njohur dënohet

Harvey Weinstein u dënua me 16 vjet burg për krime seksuale në Los Angeles County.

Producenti i filmit ishte dënuar tashmë me 23 vjet burg për krime të ngjashme në Nju Jork.

Aktori u shpall fajtor për të tre akuzat për përdhunim, sulm seksual dhe depërtim seksual me forcë.

Të tre akuzat janë bërë nga e njëjta grua, e cila u identifikua në gjykatë si Jane Doe 1 për të ruajtur anonimitetin e saj.

Ajo pretendon se u sulmua seksualisht nga producenti në një dhomë ku po qëndronte në Los Anxhelos në shkurt 2013, ndërsa ishte në qytet për të marrë pjesë në Festivalin e Filmit në Los Angeles Italia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH