Globi

Aktakuza/ Vuçiç: E dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme, por...

Shkruar nga Liberale
Aktakuza/ Vuçiç: E dimë që kanë ndodhur krime

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar për herë të parë lidhur me aktakuzën e paraqitur nga Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli.

“Gjëja më e rëndësishme për ne është të jemi të përmbajtur. Ne e dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme. Në çdo gjë tjetër, duhet të tregojmë përmbajtje, pasi kështu mbrojmë popullin serb në Kosovë nga çdo dhunë, incident dhe sulm”, ka deklaruar Vuçiç. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH