Globi

Aksidentohet zv.presidentja e SHBA-së

Shkruar nga Liberale
Aksidentohet zv.presidentja e SHBA-së

Zv.presidentja e SHBA-së, Kamala Harris, është përfshirë në një aksident automobilistik, ndërsa fillimisht gabimisht u tha se ishte një “problem mekanik”.

Harris ishte nisur për në Shtëpinë e Bardhë kur shoferi i makinës së saj bëri një kthesë të gabuar dhe goditi një bordurë, konfirmoi zëdhënësi i Shërbimit Sekret Anthony Guglielmi.

Ndikimi ishte i tillë që goma duhej të zëvendësohej, duke e çuar autokolonën e Harris në një ndalesë, thanë burimet për The Washington Post. Videoja, e cila duket se është kapur nga një pikë e favorshme shumëkatëshe, tregonte roje të armatosura që qëndronin rreth automjeteve të parkuara në hyrje të një nënkalimi ndërsa Harris po largohej nga vendi i ngjarjes.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH