Aktualitet

Aksidentohet në Sarandë, çiklisti italian përfundon te trauma

               Publikuar në : 20:03 - 23/05/19 R Liberale

Një çiklist i identifikuar si Massimo Rosa, 23 vjeç nga Italia është  aksidentuar ditën e sotme teksa merrte pjesë në turneun e Kupës së Shqipërisë.

Rosa ishte me një grup ciklistësh italian në momentin e rrezimit. Nga rënia, ai ka pësuar dëmtime të shumta.

Mjekimin e parë e mori në spitalin e Sarandës por për shkak të plagëve të hapura dhe dyshimeve për dëmtim tendinash është nisur me urgjencë rreth orës 18:30 drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *