Aktualitet

Aksidentet e fundit në vend, Policia kontrolle në akset kryesore

Shkruar nga Liberale
Aksidentet e fundit në vend, Policia kontrolle në akset kryesore

Pas aksidentit tragjik, që u regjistrua mëngjesin e të premtes në aksin rrugor Vlorë-Fier, Policia e Shtetit ka shtuar kontrollet në akset problematike të vendit.

Policia lajmëron më tej, se gjatë ditës së sotme, në të gjitha akset rrugore nacionale dhe në zonat bregdetare, shërbimet e Policisë Rrugore, duke përdorur radarë, dragera, makina të pauniformuara, kamera e aparate fotografike.

Gjithashtu, uniformat blu apelojnë shoferët që të udhëtojnë me kujdes dhe në këtë mënyrë të shmangen aksidentet rrugore.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH