Aktualitet

Aksident në “Vasil Shanto”, gruaja përplaset me stacionin e autobusit

Shkruar nga Liberale
Aksident në “Vasil Shanto”, gruaja përplaset me stacionin

Mbrëmjen e sotme në zonën e “Vasil Shantos” është regjistruar një aksident, ku drejtuesja e mjetit me iniciale F.Z ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar duke u përplasur me stacionin e autobusit të linjës “Tiranë e Re”.

Nga ky aksident janë përplasur dy kalimtare. Nuk dihet ende gjendja e 47-vjeçares, ndërsa dy kalimtaret ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë Policia ka nisur nga puna për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

NJOFTIMI I PLOTË

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 15.05.2021, rreth orës 20:55, në Vasil Shanto, mjeti me drejtuese shtetasen F. Z., 47 vjeçe, ka dalë nga rruga duke përfunduar në një stacion autobusi. Si pasojë ka aksidentuar dy këmbësore të cilat u dërguan në spital, për të marrë ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH