Aktualitet

Aksident në Korçë, plagosen dy persona

Shkruar nga Liberale
Aksident në Korçë, plagosen dy persona

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Vithkuq të Korçës. Dy persona mbetën të plagosur, pasi siç njoftoi policia, shtetasi M. H., duke drejtuar automjetin tip “Citroen”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Për pasojë janë dëmtuar shtetaset Z. H., 66 vjeçe dhe Y. H., 42 vjeçe, banuese në fshatin Panarit, pasagjere në këtë automjet, të cilat u dërguan për mjekim në spitalin e Korçës.

Me shtetasin M. H., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, thuhet në një njoftim paraprak të bluve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH