Aktualitet

Aksident me makinë, humb jetën kirurgu i spitalit të Lezhës

Shkruar nga Liberale
Aksident me makinë, humb jetën kirurgu i spitalit të Lezhës

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës, mjeku-kirurg Qesk Gjergji.  Ai u aksidentua pasditen e kësaj të premteje. Gjergji ishte duke udhëtuar me makinën tip “benz” kur humbi kontrollin dhe përfundoi në një kanal, në anë të rrugës.

Nuk dihen edhe shkaqet e këtij aksidenti, por mësohet se kirurgu i Spitalit të Lezhës ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës, në Tiranë ku edhe u transportua menjëherë pas aksidentit.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH