Globi

Aksident i tmerrshëm, audi përfundon poshtë kamionit

Shkruar nga Liberale
Aksident i tmerrshëm, audi përfundon poshtë kamionit

Ai vdiq në makinë i shtypur nën kamion.

Aksident ndodhi pasditen e sotme, të martën 18 tetor 2022, rreth orës 17:00, në seksionin midis kryqëzimit San Stino di Livenza dhe kryqëzimit Portogruaro, në drejtim të Triestes.

Në atë moment ka pasur ngadalësim nga trajleri për një mjet tjetër me defekt. Sipas rikonstruksionit të parë, duket se drejtuesi i Audi-t nuk e ka vënë re kamionin që ndali dhe ka përfunduar me makinën poshtë rimorkios.

Aksidenti tragjik për nga ashpërsia ka tronditur udhëtarët e tjerë. Ekipet e emergjencës nuk kishin asgjë për të bërë, veçse të nxirrnin trupin e pajetë të drejtuesit të mjetit.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH