Globi

Aksident i rëndë në Itali/ Përmbyset autobusi i nxënësve, plagosen 20 fëmijë

Shkruar nga Liberale
Aksident i rëndë në Itali/ Përmbyset autobusi i

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali ku një autobus shkolle është përmbysur. Momente ankthi mbizotëruan 20 fëmijë, të cilët ndodheshin në të.

Sipas informacioneve të para disa prej tyre kanë mbetur të plagosur.

Në vendin e aksidentit, i cili ndodhi në një rrugë fshati, tashmë po punojnë disa ekipe zjarrfikëse dhe helikopterë.

Nga 20 personat që ndodheshin në mjet, 19 janë evakuuar në kohë.

Shoferi, i cili fillimisht mbeti i bllokuar, ishte i fundit që u lirua. Disa nga 19 raportohet se kanë lëndime të rënda.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH