Globi

Aksident i rëndë në Gjakovë, tre të vdekur

Shkruar nga Liberale
Aksident i rëndë në Gjakovë, tre të vdekur

Tre persona kanë mbetur të vdekur në një aksident në fshatin Raçë të Gjakovës, mëngjesin e së shtunës. Vetura ku tre personat ishin brenda, ka dalë nga rruga.

“Ju njoftojmë se sot rreth orës 07:40 policia është për një aksident në fshatin Raçë. Patrullat policore kane dalë ne vendin e ngjarjes ku kane vërejtur se brenda veturës e cila kishte dalë jashtë rrugës kanë qenë 3 persona. Në vendin e ngjarjes kane dalë ambulanta, zjarrfikësit, njësia e trafikut si dhe prokurori kujdestar. Nga ana e personelit mjekësorë në vendin e ngjarjes është konstatuar se personat qe gjendeshin brenda veturës ishin pa shenja jete”, ka thënë zëdhënësi i Policisë së rajonit të Gjakovës, Nysret Gjurkaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH