Aktualitet

Aksident i rëndë në Fushë Krujë, 4 të plagosurit dërgohen te Trauma

Shkruar nga Liberale
Aksident i rëndë në Fushë Krujë, 4 të plagosurit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Fushë Krujë-Luzë. Në aksident janë përfshirë tre automjete dy furgonë dhe një makinë vogël tip Audi.

Si pasojë epërplasjes, kanë mbetur të plagosur 4 persona të cilët janë transportuar me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Të plagosurit janë Metush Brinja 74-vjeç, Xhevahire Brinja, Behije Brinja dhe Dila Shota.

Aksidenti dyshohet se ka qenë për shkak të goditjes zinxhir të makinave./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH