Globi

Aksident i rëndë, kush janë katër të rinjtë që humbën jetën (mesazhet e fundit)

Shkruar nga Liberale
Aksident i rëndë, kush janë katër të rinjtë

Aksident në Bitonto, kush janë 4 të rinjtë që humbën jetën: Lucrezia Natale, 16 vjeç, çifti i fejuar Floriana dhe Tommaso dhe shoku i tyre Alessandro.  Ata po ktheheshin nga McDonald's

Më e reja, Lucrezia Natale , ishte vetëm 16 vjeç dhe ndoqi kursin social ekonomik të shkollës së mesme Bitonto. Më i madhi, Alessandro Viesti , 24 vjeç, punonte në një dyqan duhan të babait të tij dhe kishte një vëlla binjak.

Me ta në makinën e mallkuar që doli nga rruga, në rrugën Modugno- Bitonto, ishin edhe 20-vjeçarja Floriana Fallacara, e cila kishte humbur nënën e saj dy vjet më parë, dhe i dashuri i saj Tommaso Ricci, një 23-vjeçar, elektricist që drejtonte Opelin. Ata po ktheheshin nga një mbrëmje në McDonald's.

Ata ishin të gjithë nga Bitonto dhe njiheshin prej vitesh. Ajo mbrëmje ishte një nga shumë mbrëmje të kaluara së bashku. Në orën 8 të mbrëmjes së djeshme (25 Prill) Floriana dhe Tommaso ishin gati të dilnin dhe ta përjetësonin atë moment me një selfie: buzëqeshin teksa përqafohen para pasqyrës. Ajo foto do të jetë e fundit së bashku para se të vdesin. Ata ishin të pandashëm, të dashuruar siç mund të jesh vetëm në moshën 20-vjeçare: kujtimet e festave dhe ditëlindjeve, puthjet dhe premtimet e përjetshme rrjedhin në profilet e tyre sociale: "Shpresoj që dashuria jonë të jetë e përjetshme sepse nuk do të dua askënd tjetër në botë”, shkruante 20-vjeçarja. "Ti je gjithçka që kam". Me ta ishte edhe Alessandro, një vëlla, miku i shumë kujtimeve të bukura që kaluan bashkë: fotot e udhëtimeve, të qeshurat e shkujdesura. “Dua të jetoj përgjithmonë kështu”, shkruante ajo krahas fotove të realizuara me miqtë kur mendon se e ke gjithë jetën përpara, tani,

Dhe më pas ishte Lucrezia, vajza e vogël e grupit: ajo ishte vetëm 16 vjeçe. “Do të më mungosh shumë motra ime, të mbaj në thellësi të zemrës. Nuk ka vdekje, ka ndryshim”, shkruan në rrjetet sociale Francesco Natale, vëllai i Lucrezia. “Ditën që linde ti, u bëra vëlla. Ditën e vdekjes tënde u bëre engjëlli im mbrojtës”, vazhdon Francesco, 32 vjeç. “Motra ime – shton ai – ishte dhurata që nuk e kam kërkuar kurrë, por e kam dashur gjithmonë”. “Engjëjt janë motra, që janë zhvendosur në parajsë. Një motër të plotëson jetën kudo që të jetë”, vijon ai dhe përfundon: “Motër e dashur ti ke qenë shpirti im binjak dhe do të jesh gjithmonë pjesë e imja. Unë kurrë s’do të të harroj ty".

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH