Globi

Aksident i frikshëm / Makina ndahet në dysh, një 28-vjeçare në gjendje kritike

Shkruar nga Liberale

Aksidenti i frikshëm ka ndodhur në unazën lindore të Leçes.

Shkaku i aksidentit po hetohet nga policia.  “Renault Modus” i kuq me të cilin po udhëtonte vajza 28-vjeçe përfundoi jashtë rrugës duke goditur parmakun. Përplasja ishte aq e fortë, saqë barriera mbrojtëse e rrugës depërtoi tërë makinën dhe kaloi në xhamin e përparmë, ku ndodhej shoferja.

Pamja e aksidentit, me parmakun e bllokuar brenda makinës dhe airbag-un që shpërtheu nga përplasja, është dramatike.

Në vendngjarje pasi u lajmërua, ambulanca shkoi menjëherë, dhe e ka shpëtuar vajzën për momentin,  e cila sipas informacioneve fillestare është transportuar në spital, ku ndodhet  në gjendje kritike për jetën./Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH