Aktualitet

Akrepat do të shkojnë 60 minuta pas, nesër ndryshon ora

Shkruar nga Liberale
Akrepat do të shkojnë 60 minuta pas, nesër ndryshon ora

Akrepat e orës do të shkojnë 60 minuta pas, nesër, në 30 tetor, për t’u futur në orën dimërore.

Me orën dimërore, do të kemi më pak ditë dhe më shumë natë, dhe rrjedhimisht fitohen më shumë orë gjumë.

Ndryshimi i orës bëhet automatikisht në smarthponë si dhe ora elektronike, ndërsa orët mekanike duhet të kthehen manualisht një orë pas.

Ky orar do të vazhdojë deri të dielën e fundit të marsit 2022, ku akrepat e orës do të shkojnë 60 minuta para. /Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH