Showbiz

Akon: Të pasurit kanë më shumë probleme sesa të varfrit

Shkruar nga Liberale
Akon: Të pasurit kanë më shumë probleme sesa të varfrit

Këngëtari Akon ka reaguar së fundmi për ndarjen nga jeta të aktorit Michael K. Williams. Gjatë një interviste për “TMZ” , Akon ka rrëfyer se aktori i cili u gjet i vdekur në moshën 54 vjeçare si pasojë e mbidozës me drogë është një tjetër shembull se çfarë mund t’i bëjë njeriut ajo që njihet si ‘fasada e suksesit’.

"Ka shumë prej nesh që zbresin kështu dhe unë mendoj se kur ndodhin momente të tilla, të gjithë duhet të reflektojmë, sepse të gjithë po kalojmë gjëra në jetën tonë ... dhe duke marrë vendime që në të vërtetë ndikojnë jo vetëm tek ne dhe jeta, por të gjithë ata që na rrethojnë dhe shikojnë drejt nesh, "tha ai.

Më tej  shtoi: “Të famshmit dhe të pasurit kalojnë më shumë çështje sesa të varfërit. Ju e dini kur thonë "Më shumë para, më shumë probleme", kjo është një gjë e vërtetë. "

Akon tha se ai besonte se të qenit në qendër të vëmendjes gjatë gjithë kohës e bën më të vështirë për të famshmit dhe të pasurit të jenë të hapur për çështjet e tyre ekzistuese.

"Ju e dini, ky biznes krijon një mjedis ku të gjithë mbajnë maskë, askush nuk ju thotë se çfarë po ndodh vërtet në jetën e tyre, kështu që miqtë e vërtetë as nuk mund t'ju këshillojnë, sepse ne nuk e dimë me të vërtetë se çfarë po ndodh me ta. Ne veshim këtë fasadë suksesi, por prapa fytyrës po ndodhin kaq shumë gjëra, "tha ai.

Michael K Williams, ylli i serialeve të HBO, "The Wire" and "Boardwalk Empire", u gjet i vdekur në apartamentin e tij në Nju Jork.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH