Globi

Ajo i kërkoi llogari për tradhtinë, 30-vjeçari vret partneren 7 muajshe shtatzënë dhe pastaj shkon te e dashura tjetër

Shkruar nga Liberale
Ajo i kërkoi llogari për tradhtinë, 30-vjeçari vret

“Isha i stresuar nga ajo situatë”. Kështu ka rrëfyer Alessandro Impagnatiello, tridhjetë vjeçari që ndodhet në burg me akuzën e vrasjes së partneres së tij Giulia Tramontano, shtatë muajshe shtatzënë. Më 2 qershor, u zhvillua marrja në pyetje para gjyqtarit për hetimet paraprake të Milan Angela Minerva.

Impagnetiello tha se ishte "i stresuar nga ajo situatë" për shkak se bënte një jetë të dyfishtë, por edhe sepse disa kolegë ishin vënë në dijeni për këtë.

Fjalët e tridhjetë vjeçarit gjatë marrjes në pyetje

Më pas 30-vjeçari ka shpjeguar se nuk e di pse e ka kryer krimin.“Nuk kishte asnjë arsye të vërtetë”, tha ai. Gjykatësi argumentoi se Impagnatiello demonstroi një "paaftësi absolute për të përballuar zhgënjimin". Ajo njohu tek ai një aftësi manipuluese dhe pohon se Giulia-n e shihte si “pengesë” pikërisht sepse ishte shtatzënë me fëmijën e saj.

Dëshminë e këtyre fjalëve e jep fakti se, sipas gjyqtarit, pas vrasjes, burri shkoi menjëherë tek vajza tjetër për ta siguruar që nga ai moment ata mund ta jetonin "marrëdhënien e tyre pa probleme sepse Giulia nuk është më këtu".

Versioni i ri i fakteve i siguruar nga Alessandro Impagnetiello

Gjatë marrjes në pyetje, burri dha një version të ri të fakteve: ai shpjegoi se pasi Giulia u kthye në shtëpi duke kërkuar një shpjegim për tradhtinë, do të kishte nisur një debat. Pas kësaj, të dy filluan të darkonin dhe teksa ai hante një piadinë, vajza, e cila mbante në dorë një thikë me të cilën priste domate, do të kishte nisur të rindezte diskutimin për tradhtinë dhe do t’i kishte “plagosur në mënyrë të pavullnetshme krahun”. Që andej do të fillonte tërbimi i tij.

Versioni i ri, megjithatë, nuk i bind hetuesit të cilët besojnë se dëmtimet në krahun e 29-vjeçarit mund të jenë dëmtime në mbrojtje: ekspertiza, e cila do të bëhet të martën, do të hedhë dritë mbi këto detaje./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH