Aktualitet

Agron Tufa jep dorëheqjen dhe kërkon azil politik në Zvicër

Shkruar nga Liberale
Agron Tufa jep dorëheqjen dhe kërkon azil politik në Zvicër

Agron Tufa, drejtori ekzekutiv i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave te Komunizmit ne Shqipëri (ISKPK) ka kërkuar azil politik në Zvicër.

Gjithashtu, ai ka kërkuar zyrtarisht strehim politik në Zvicër dhe prej andej ka kërkuar dorëheqjen nga drejtori i ISKPK, duke i dërguar një letër kryetarit të Bordit Drejtues të ISKPK, Uran Butka.

Prej disa kohësh Tufa kishte paraqitur shqetësimin se merrte kërcënime përmes rrjeteve sociale.

Tufa, njeheresh publicist dhe pedagod vjen nga shtresa e te përndjekurve politikë të komunizmit./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH