Aktualitet

Afati për Kodin Zgjedhor në limite, Meta pret ambasadorët e BE-së

               Publikuar në : 12:44 - 24/09/20 liberale

Presidenti Ilir Meta po zhvillon një takim me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian, mes tyre dhe Luigi Sorecën. Mësohet se takimi në fjalë po mbahet në Presidencë.

Po ashtu, bëhet e ditur se kryefjalë e takimit të kreut të shtetit me diplomatët e huaj janë zhvillimet politike në vend, ky si kryeçështje është Kodi Zgjedhor.

Kujtojmë se maxhoranca ka vendosur një afat për arritjen e konsensusit për Kodin Zgjedhor, ku data e fundit është 30 shtatori.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back