Kronikë

Aeroport shumë i rrahur nga shqiptarët në BE, Artan Hoxha ironizon hetuesit dhe zbulon vendndodhjen e Arben Ahmetajt

Shkruar nga Liberale
Aeroport shumë i rrahur nga shqiptarët në BE, Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha teksa ka publikuar një foto pas vendimit të Kuvendit, që i hapi rrugë arrestimit të  ish-zv/kryeministri Arben Ahmetaj, ka publikuar një foto, ku pretendon se është duke shijuar kafen, ndërsa është tranzit në njërin nga aeroportet e BE-së.

“Meqënëse është aeroport shume i rrahur nga shqiptarët, besoj ndonjë nga specialistet apo ekspertët e fushës, të angazhuar fuqimisht këto ditë, mund të më ndihmojë për cilin aeroport bëhet fjalë, deri sa unë ta “konfirmoje nga dy burime” serioze…”, thotë me ironi Artan Hoxha dhe më tej shton se e sigurt se fotot nuk janë realizuar nga satelitet Albania 1 dhe Albania 2, të qeverisë Shqiptare…

Postimi i plotë i gazetarit Artan Hoxha:

Arben Ahmetaj shfaqet ne nje tjeter aeroport…

Mbani frymen njerez…

Gjuetia per njeriun me te kerkuar ne Shqiperi, po vazhdon cep me cep te planetit…

Te henen paradite, menjehere sapo publikova lajmin se:

“Ata” lart, kerkuan arrestimin e ish-numrit 2 te qeverise shqiptare, pasi u siguruan se ai e kishte kaluar kufirin shtetror shendoshe e mire,….

makineria e rende e prapagandes, u hodh ne veprim. Specialiste dhe eksperte u shfaqen ne mediat kombetare, duke kembengulur 100%, se lajmet per largimin e Ahmetajt ishin te paverteta.

Madje informonin opinionin publik me “bindje te plote”, se e kishin te konfirmuar nga “dy burime” te sigurta, qe Arben Ahmetaj nuk e kishte kaluar kufirin shteteror.

Pak me vone, ne mediat informative u shfaq nje lajm i dyte, qe vazhdonte te njejten linje.

Informacioni per largimin e Ahmetajt, para se SPAK t’i niste kerkesen per lejimin e arrestimit te tij, parlamentit te Shqiperise, nuk ishte i vertete.

Kete gje e kishin te konfirmuar nga avokatet e ish-zv/kryeministrit.

Diku nga mbremja, doli varianti tjeter.

Sipas versionit te ri, “Ahmetaj nuk mund te largohej, pasi kishte vendosur te perballej fort me drejtesine e re dhe kundershtaret e tij”..

Ne fakt Ahmetaj, tashme e ka kuptuar qarte ke ka kunder dhe se e duan me patjeter, brenda qelise burgut per te qene te sigurte se ai nuk do t’u hape telashe.

Sigurisht, kur publikova lajmin per largimin e Ahmetajt, nuk e kisha te konfirmuar as nga “dy burime” te shterura nga vapa e meskorrikut, as nga “çezma” te mbushura nga “uji i patronazhisteve”.

Te henen ne mbremje, publikova fotot-prove, ku Arben Ahmetaj, shfaqej mesditen e te premtes se 7 korrikut 2023, duke kaluar ne piken e kalimit kufitar me Greqine, ne Kakavije.

Ahmetaj, u fotografua ndersa kishte zbritur nga automjeti i tij dhe po vuloste pasaporten shqiptare te policet greke te kufirit.

Njeriu me i kerkuar ne Shqiperi, po udhetonte i vetem drejt nje vendi te BE-se, i veshur sportiv, me atlete te kuqe, pantallona te shkurtra dhe bluze verore.

Qe nga ajo dite, vendodhja e Ahmetajt u kthye ne nje çeshtje me te madhe se vete çeshtja e madhe ne hetim te tij.

Nga e hena ne mbremje, per 48 ore rresht, eshte thene se, Ahmetaj ka shkuar me strehim nga Kanadaja ku i pulsoka telefoni, ne Venezuela, Uruguaji, disa arqipelage ekzotike ne Ameriken Latine, Dubai, Maroku, Ishujt Maldive, Bali, e deri ne Japoni.

Ne fakt, njeriu me i kerkuar ne Shqiperi, qe ka trazuar te gjithe eliten politike dhe opinion publik ne vend, rezulton te jete shume me afer.

Nuk e ka kaluar oqeanin, as ate Atlantik per ne hemisferen perendimore, as oqeanin Indian, per ne Lindjen e Larget…

Madje nuk e ka kaluar as detin Mesdhe…

Me poshte, ne foto,

ish-zv/kryeministri Arben Ahmetaj, duke shijuar kafen, ndersa eshte tranzit ne njerin nga aeroportet e BE-se.

Meqenese eshte aeroport shume i rrahur nga shqiptaret, besoj ndonje nga specialistet apo ekspertet e fushes, te angazhuar fuqimisht keto dite, mund te me ndihmoje per cilin aeroport behet fjale, deri sa une ta “konfirmoje nga dy burime” serioze…

E sigurt se fotot nuk jane realizuar nga satelitet Albania 1 dhe Albania 2, te qeverise Shqiptare…

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH