Globi

Adoleshenti përplas patrullën me makinë të vjedhur, plagosen rëndë dy efektivë

Shkruar nga Liberale
Adoleshenti përplas patrullën me makinë të vjedhur, plagosen
Një adoleshent, në një përpjekje për ti ikur policisë dhe xhandarmërisë që i ishin vënë pas, ka përplasur një automjet policie, duke plagosur rëndë dy efektivë. Ai u arrestua së bashku me tre pasagjerët e tij, gjithashtu të mitur. Katër të mitur në një makinë të vjedhur u arrestuan në  qytetin francez Villeneuve-sur-Lot (Lot-et-Garonne) natën e mes të premtes dhe të shtunës. Shoferi nuk pranoi të ndalonte dhe u përplas me një makinë policie, duke plagosur dy zyrtarë. Faktet janë filmuar nga një dëshmitar i cili ka postuar videon e tij në rrjetet sociale. Sipas policisë, gjithçka nisi rreth orës 23:00. Një makinë sapo ishte vjedhur në qytetin Sainte-Livrade-sur-Lot. Një ekuipazh i Togës së Vëzhgimit dhe Ndërhyrjes së Xhandarmërisë (PSIG) ka pikasur mjetin në kërkim, por drejtuesi i mjetit nuk ka pranuar të ndalojë dhe ka nisur ndjekjen. I arratisuri më pas merr drejtimin e Villeneuve-sur-Lot. Policia është paralajmëruar dhe tenton të përgjojë shoferin. Me të mbërritur në një rrethrrotullim në qytet, i dyshuari përplaset brutalisht me një automjet policie, përpara se të bllokohej nga makina të tjera policie. Katër adoleshentët në bord, nga mosha 14 deri në 17 vjeç u arrestuan menjëherë dhe u dërguan në paraburgim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH