Aktualitet

Administrata del nga karantina dhe nis punën normalisht

               Publikuar në : 18:28 - 05/06/20 liberale

Pas rreth tre muajsh kufizimesh dhe punë online për shkak të pandemisë së koronavirusit, administrata ka dalë nga karantina për të vazhduar punën normalisht.

Këshilli i Ministrave ka vendosur të shfuqizojë ligjin për kohëzgjatjen e pushimit të administratës, duke autorizuar atë të nisë punën normalisht.

Ky vendim është marrë pas propozimit të Ministrisë së Shëndetësisë në kuadër të lirimit të masave për hapjen e vënë në zbatim prej datës 1 qershor. Vendimi mban firmën e kreut të qeverisë Edi Rama dhe ka hyrë në fuqi nga data 4 qershor.

<
>
Capture1 6db5018a-e67c-4ac5-a49a-b3ffb99def58 aaa05792-d9a9-4911-9dc1-8e1edcf2b4f7

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back