Aktualitet

Ademi përgënjeshtron lajmin e djegies së shkollës në Shkodër

               Publikuar në : 21:23 - 18/06/19 R Liberale

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi është shprehur në një lidhje direkte në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili se nuk është djegur shkolla sicc është raportuar nga mediat, por janë djegur vetëm kartonat e vendvotimeve.

Ajo theksoi se materialet zgjedhore janë në mënyrë të paligjshme në mjediset e shkollës, që administrohen nga Bashkia Shkodër.

Ademi: Në një lidhje direkte në emisionin Open të Eni Vasilit, zonja Ademi tha se nuk është djegur shkolla, sicc ëhstë raportuar nga disa media. Janë djegur vetëm kartonat e vendvotimeve- tha kryetarja e bashkisë së Shkodrës. Materialet zgjedhore janë në mënyrë të paligjshme në mjediset e shkollës, që administrohen nga Bashkia e Shkodrës. Bashkia ka kërkuar zyrtarisht prej tre ditësh që godinat ku janë vendosur KZAZ-të dhe janë në pronësi të saj, duhet të lirohen. Voltana Ademi tha se kjo është një kërkesë kushtetuese, në mbrojtje të Kushtetutës dhe në zbatim të dekretit të Presidentit, që ka shfuqizuar datën 30 qershor.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *